Travena

Děti

Jak zabavit dítě

Jak zabavit dítě?

Zdravím vás u dnešního článku. Dneska si povíme, jak zabavit dítě. Tak jdeme na to.

Jelikož jsem sama před dvěma měsíci porodila zdravou holčičku, vím o čem mluvím. Zabavit dítě tak, aby se soustředilo není vůbec jednoduché. Někdy pláče, něco se mu nelíbí, nebo potřebuje přebalit, napít.

Po těchto všech splněných potřebách by ale mělo být spokojené. I když někdy to úplně není snadné, když začne mávat ručičkama a nožičkama a plakat… Nebo se ručičkama škrábe do obličeje. Pokud je ale v pořádku, právě v tomto momentě si s ním můžete začít hrát. 

Můžete si hrát s čímkoliv. Pokud máte několikaměsíční miminko (tak jako já), tak nejvhodnější bude, když si budete hrát s něčím, jako je malý plyšáček, chrastítko, nebo třeba kousátko. Zmíním zde jednotlivé typy hraček a trochu se u nich rozepíšu.

m

a) plyšáček

S tím si můžete hrát, můžete miminku vyprávět s ním pohádku, vydávat různé zvuky a tak dále. Miminko se bude soustředit a bude jednotlivé zvuky vnímat.

b) chrastítko 

Chrastítko krásně rozvíjí jeden smysl dítěte, kterému se říká sluch. Chrastítko krásně chrastí a vaši ratolest tak může i neskutečně pobavit.

m

c) kousátko

Kousátko je taky velmi dobrým pomocníkem při zabavení dítěte. Kromě zabavení může ale také pomoct v době, kdy malému drobečkovi rostou zoubky. Dokonce existují i kousátka, která jsou chladivá. A ty právě mohou nejvíc napomoci tomu, aby bolest z růstu zubů alespoň malinko ustoupila a dítě to tak nebolelo. Kousátka dnes používá snad každá maminka a zná je snad každý po celém světě. Není se tedy čemu divit, že když kousátko pomůže, tak si ho maminky koupí.

Závěrem – pokud chcete zabavit dítě, můžete dělat cokoliv. Houpat ho, nosit ho, zpívat mu…Na každé dítě funguje něco jiného a je potřeba zjistit, co funguje na to vaše. Časem to zjistíte sami.