Travena

Finance

Jak zachránit podnikání

Podnikání může být jak úspěšné, tak i neúspěšné. To už dávno všichni dobře víme, nejpozději od dob, kdy se u nás toto stalo běžnou věcí, kdy přestalo být zakázané nebo nanejvýš částečně tolerované. Jakmile se u nás po listopadové revoluci začali podnikatelé objevovat, ukázalo se, že sice může být takové podnikání zlatým dolem, ale i nezvladatelným problémem. To podle konkrétní situace.

Dodnes se na tom nic nezměnilo. Dodnes jsou u nás soukromníci, kterým se daří skvěle, stejně jako ti, kteří to zvládají jen s největšími obtížemi, respektive to nezvládají vůbec. Ale pokud tito chtějí ve svém podnikání pokračovat, nemají na výběr a prostě to nakonec nějak zvládnout musí. Tedy musí se mimo jiné (a to především) postarat o to, aby jim jejich živnost dost vynášela, respektive aby bylo vždy dost peněz na provozování podniku i na živobytí podnikatele samotného.

indické peníze

Jenže co když se něco nevydaří, co když nastanou problémy jakéhokoliv druhu, v jejichž důsledku zdroje vysychají, příjmy klesají či přímo mizí a není tak z čeho žít a za co nadále podnikat? Pak se to musí zvládnout, i kdyby si na to měl takový podnikatel půjčit.

A kde je možné vzít si tolik potřebnou půjčku? Samozřejmě v bankách, jak všichni víme, ale nejen tam, jak už možná leckdo neví. Je u nás celá řada finančních ústavů, které se právě poskytováním půjček zabývají a mohou tak pomoci. Mohou, ale nejednou nechtějí.

staré bankovky

Proč se některé z finančních ústavů zdráhají podnikatelům půjčit, i když půjčky nabízejí? Je tomu tak především proto, že ne každý z podnikatelů působí důvěryhodným dojmem. A když tedy existuje stín podezření, že si takový soukromník peníze půjčí, ale už je v pořádku nevrátí, obvykle se půjčka zamítne.

Ale to neplatí vždy a všude. Třeba taková hypotéka bez doložení příjmu nebankovnihypoteky.net, to je něco docela jiného. Tu dostane leckdo, a to klidně i navzdory poměrně nízkým příjmům a záznamům v registrech dlužníků. A to potěší.