Travena

Nakupování

Je sklo moderní?


Nedejte se zmást perexem a nadpisem. Rozhodně nebude řeč o skleněném kuchyňském nádobí. Spíše zde bude náhled na sklo, jako stavební materiál. Jistě jste si povšimli, že se jej začíná používat stále více a více. No, není se co divit, moderní design to vyžaduje. A tak se s tímto materiálem setkáváme naprosto kdekoli. A ačkoli se to zdá neuvěřitelné, tak například u zábradlí. Je jedno zda na schodech nebo balkonech. Používá se u obojího a je dlužno uznat, že působí velice dobrým dojmem. Setkáme se s ním jak ve veřejných budovách, tak i v soukromých bytech. Je prostě skoro všude.

skleněné zábradlí

Pokud si budete dávat do právě stavěného domu schody, tedy jako že to bude dům patrový, jistě se na skleněné zábradlí informujte. A klidně jej můžete mít stejné, jako bude na balkoně, pokud tam nějaký bude. Ono bude stejné asi jen vzhledově, protože pro venkovní zábradlí budou asi jiné normy, které je nutno při stavbě dodržet, ale to by nikdo neměl poznat. Musíte ovšem vybírat velmi uvážlivě.

Zábradlí není jen tak něco, čeho se držíte abyste neupadli. Viděl jsem spoustu pádů i tam, kde zábradlí bylo a zcela jistě splňovalo veškeré náležitosti dané například stavebním zákonem. Nebo nařízeno EU.

skleněná architektura

Jako první kritérium jistě bude líbivý design. V případě skla je to poměrně jednoduché, neb tento materiál snad ani nemůže být nehezký. Jistě snad jen v kombinaci s rezavým železem. Ale jinak například se dřevem jde určitě o moderní a hezkou věc.

Ostatně se můžete rozhlédnou kolem sebe a poznáte, že je to vskutku neodolatelné. Ovšem samozřejmě, že výběr závisí jen od vás a jen vy si určíte, s čím sklo zkombinujete a zda vůbec. Myslete také na to, že se o to budete možná opírat, berte v úvahu děti a také možné znečištění. Ve výsledku se pak začněte rozhodovat a rozhodně si nechejte ukázat nějaké návrhy od toho, kdo vám to bude dělat.