Travena

Byznys

Koberce se musí také po nějaké době nechat důkladněji vyčistit

Koberec je pro chodidla učiněný balzám

Všimli jste si, jak na trhu expandují vinylové, dřevěné, laminátové, kamenné a keramické podlahy? Všechny mají dva společné znaky, a těmi jsou chlad od nohou a tvrdost při nášlapu. Chodit po studené a tvrdé podlaze není nic příjemného a nevadí nám to pouze tehdy, pohybujeme-li se v takových prostorách v obuvi. Jenže pohyb v domácnosti v pantoflích nebo v bačkorách nemá s pohodlím nic společného, neustále se obouvat a vyzouvat a mít na nohou cizí předmět, mnohdy těžký, a ne vždy zrovna pohodlný, no řekněte sami, není lepší vyzout pantofle, kde vás trochu tlačí na nártu pásek, šev u látky na patě, nevhodně tvarovaná stélka nebo tvrdý došlap, a procházet se naboso?

ženské nohy na koberci

Chůze po koberci bosou nohou má přímý vliv na jejich nervová zakončení, je jich tam opravdu mnoho, což si snadno ověříte svou lechtivostí. Naše tělo i duše dobře vnímá rozdíl mezi tvrdou a studenou podlahou a teplým, měkkým povrchem kobercových vláken, a možná snad i proto jsou stále koberce na trhu zastoupené ve značné míře, a lidé si je pořizují nejen kvůli jejich vzhledu, ale i pohodlí.

Bosonohá chůze po koberci má i své stinné stránky

Představte si docela běžnou situaci, která se odehrává v mnoha domácnostech: Vejdete do bytu, unavení z práce, propocení z jízdy městskou dopravou nebo autem, v rukách plné tašky nákupu a jediné, na co se těšíte, je až konečně za sebou zabouchnete dveře a posadíte se do křesla, abyste nabrali dech a zahnali tu největší únavu.

cvičení na koberci

Cestou z předsíně do obýváku uděláte deset kroků, vyzutí z bot, a každý váš krok došlápne na koberec, do jehož vláken se otře pot z chodidel lépe, než do ručníku. Po chvíli zamíříte bosky do kuchyně, pak znovu zpět do obýváku s nějakým zákuskem, a to už koberec zaznamenal vašich pětadvacet šlápot. A když se to takto bude opakovat celý týden, měsíc a rok, koberec se promění na použité ponožky. Nezabrání tomu ani klasický vysavač, pouze jediné řešení eliminace zápachu je nasnadě, a sice odborný zásah dle ceníku čištění koberců Wismont čištění.