Nezařazené

Letní prázdniny

Mnozí lidé nepatří k těm, kteří si na své zahradě mohou dovolit bazén. Protože nejenom jeho pořízení, ale hlavně i roční údržba stojí dost peněz. Poslední roky nás v létě dost trápí vysoké teploty. A všichni si uvědomujeme, že osvěžení vodou je v horkém létě nutnost. Ti, kteří bydlí například v malých obcích nebo na vesnici, mají koupaliště třeba moc daleko.
vana na zahradě
Chvíle prožité u babičky a dědečka většinou patřily a patří k těm krásným. Určitě mnozí z vás, když byli v dětském věku, na takové prázdniny vzpomínají rádi. Jistě, užít si co nejvíce vody www.piksla.cz/krasne-prostredi-a-vune-kvetin, pohody, volnosti, výletů, to si přeje každý.

Prázdniny, kdy děti mají tolik volného času, to snad mnohým rodičům dělá starosti i dnes. A babičky a dědové se s nimi určitě rádi nějaký čas potěší. Zvlášť, pokud bydlí na venkově a mladí žijí ve městě. Tak to bylo, a snad i v budoucnosti bude dál. Být babičkou a dědečkem, ke kterým se děti nejenom o prázdninách těší, je umění. A pro svá vnoučata udělají vše, aby byli spokojené a šťastné.
Pokud jsou šikovní, mají zahradu nebo i malou zahrádku, která je plná květin, bylinek a zeleninových záhonků, tak určitě najdou malý prostor, který využijí na osvěžení sprchou nebo i v plechové vaně. Tato možnost nejenom pro ně samotné, ale i pro děti bude příjemné osvěžení.
sprcha se řetězem

Sprcha v zahradě stačí.

Upravit v zahradě kout se sprchou nemusí být náročné. Je tu více možností a nemusí to narušit váš rozpočet. Od zavěšené konve na vodu na stromě, obyčejné sprchové hlavice připevněné na trubku, která bude dostatečnou výšku, přidělaný kohoutek a ve spodní části vytvořený otvor pro přívod vody z hadice. Celé se to může ukotvit na pevnou konstrukci. Pokud je někdo šikovný, použije takový materiál, aby sprcha vydržela i pár let.

Než se pro tento způsob osvěžení rozhodnete, měli byste vědět, odkud přivedete do sprchy vodu. Poté je důležité vyřešit i „podlahu“ pod sprchou. Jenom trávník pod sprchou není dobré řešení. Voda se hned nevsákne. Ideální je vyhloubit několik centimetrů čtverec nebo obdélník, který se vysype oblázky a bude působit jako drenáž. Na ni umístíte vyvýšenou dřevěnou paletu, kterou si můžete zhotovit i sami.
venkovní sprcha

  • Solárnísprchy s přípojkami na vodu i integrovanými sprchami jsou dnes k dostání v mnoha obchodech. Jsou velmi jednoduché ohledně montáže.

Pohybují se v ceně od 1800,-Kč do 7600,-Kč. Podle toho, jak mají litrovou nádrž. Objem nádrže může být 9 l až 35 l vody.

  • I bez bazénu se můžete v horkých letních dnech dosytnosti osvěžit.