Travena

Dům

Pravidelný úklid usnadní ten rychlý

Všichni by chtěli mít krásný domov, kde je pořád všechno uklizené, uložené na svém místě, kde se neválí ani zrnko prachu, kde nenajdeme žádný flíček… zkrátka čistý domov, kam si nebudeme muset stydět přivést žádnou návštěvu. Ani tu neočekávanou. Všichni chodíme do práce, i ženy po rodičovské, a většinou je péče o dům čistě na nich. Přinášíme tedy všem jednoduchý návod na to, jak rychle uklidit a nezbláznit se. Ne každý má zkrátka čas strávit úklidem několik hodin denně. Proto je třeba někdy uklidit rychle a efektivně, a přitom stihnout i nakoupit, udělat s dětmi úkoly, vyvenčit psa, a samozřejmě si najít i nějaký ten čas pro sebe.

úklidové prostředky

– Vyhoďte uschlé listy květin a zalejte je. Uvidíte, že i taková zdánlivá maličkost udělá velký rozdíl.

– Setřete prach, dobrá je na to prachovka s vyměnitelným povlakem.

– Vysajte drobky ze sedačky a podlah.

– Mějte doma úklidové ubrousky, nejlépe rozložitelné. Seženete je v každé drogerii, a stojí rozhodně méně, než byste čekali. Dají se kopii už za méně než 50 korun. Ušetří vám spoustu času. Díky nim snadno setřete třeba flek od rozlitého kakaa z podlahy, aniž byste museli drhnout podlahu celou.

– Dejte nádobí do myčky, setřete fleky z linky. Opět skvěle pomůžou vlhčené ubrousky.

– Do wc nalijte čistič, setřete prkénko a štětkou jednoduše mísu umyjte. Pokud jsou fleky od pasty na umyvadle, stačí je rychle setřít hadříkem.

vysávání vysavačem

Nejlepší je samozřejmě uklízet pravidelně. Mnoho lidí tuto činnost dělá o víkendu, a do prací zapojí jak muže, tak děti. Pokud budete pravidelně měnit povlečení, vysávat, vytírat a utírat prach, špína nemá šanci se u vás nahromadit. Udržovací úklid, a i ten velmi rychlý před nečekanou návštěvou tchýně, bude snadný a v poklidu. Vyplatí se rozdělit úklidové práce tak, aby každý musel uklidit něco, protože jinak bude všechna práce na ženě, a ta se z toho nakonec zblázní.

Tip na závěr: skvělými pomocníky na úklid je tyčový vysavač, robotický vysavač, a vysavač na okna. Ušetří vám hodně času.