Nezařazené

Proč se cestování autobusem vyplatí

Platí to zřejmě pro většinu z nás – dlouhé a únavné cestování autem člověka obvykle vyčerpá a vystresuje. Cesta do zahraničí během letních dnů tak obvykle bývá nekonečná, kolony dlouhé a vzduch nedýchatelný. Nemluvě o nedostatku místa nejen v kufru auta, ale především pro nohy.
zájezdový autobus.png
Mnoho lidí se na základě těchto důvodů odmítne vůbec vydat na cestu, případně zvolí bližší destinaci, mnohdy na úkor vlastních preferencí a poměru ceny a kvality. Nejhorší možností je však přes všechny tyto vyhlídky vyrazit na cestu a ztratit náladu na kýženou dovolenou po prvních desítkách ujetých kilometrů.

Existuje však řešení, jak minimalizovat stres a náročnost cesty, a to nejen při dlouhých trasách do letních letovisek, ale i při neméně frustrujícím každodenním dojížděním do práce.
volant autobusu.jpg

Šetřete přírodu i sebe

Účinným řešením, které lze navrhnout je pro mnohé možná překvapivě autobus. V dnešní době již tento způsob dopravy není rovnítkem pro levnější cestování na úkor nabízeného komfortu. Spíše naopak. Autobus vám může nabídnout celou řadu přesvědčivých benefitů.
sedadla autobusu.jpg
Nelze opomíjet fakt, že užíváním autobusu, v tomto případě zejména MHD, znatelně ulehčujete přírodě, kdy nedochází ke zbytečnému znečišťování ovzduší výfukovými plyny. Není-li ani vám stav přírody lhostejný, zamyslete se, zda skutečně musíte každý den dojíždět do práce vlastním automobilem a nemůžete zvolit šetrnější způsob dopravy.

Další výhody pak lze vztáhnout na trasy vzdálenostně náročnější, tedy spoje dálkové. Zpravidla se jedná o vozy:

· moderně vybavené, klimatizované
· mající k dispozici základní sociální vybavení
· obsluhované stevardy
· nabízející dostatečný prostor pro nohy a pohodlná polohovatelná sedadla
· oplývající dostatečným úložným prostorem
· rychlé a bezpečné

Nemusíte se je tedy bát využít i pro cestování na dovolenou, třeba až k moři . Zbavíte se povinnosti řídit, udržovat neustálou pozornost a dbát na pravidla provozu. Odpočinou si i vaše nohy, které namísto sešlapování pedálů budete moci pohodlně natáhnout před sebe. A není nic jednoduššího, než během stání ve dlouhé koloně zavřít oči a radši to všechno zaspat!