Travena

Internet

Sejdeme se na netu

Nastoupila jsem do autobusu a se mnou skupinka mladých lidí. Z jejich rozhovoru jsem mohla vnímat klid, pohodu, bezstarostnost a i radost ze zvládnutých úkolů. Při loučení zazněla věta – „Tak čágo, sejdeme se na netu.“ Musela jsem se pousmát. Běžný výraz, používaný v dnešní době již nikoho nějak nepřekvapí.

Ano díky aplikacím, které se na internetu vyskytují, máme velkou možnost se spojit s člověkem na druhé straně kontinentu. Pokud najdeme společný jazyk, nic nám nebrání navázat komunikaci, případně přátelství.
spojení přes mobil

Není divu, že se zrodil nápad

První vůbec úvaha o propojení jedinců přes síť vznikla v roce 1962. Od té doby spoustu vědců zkoumalo a zkoušelo jak zprovoznit systém. To se, podařilo společnosti ARPANET v roce 1969. Tato společnost byla provozována americkou vládou a propojovala především univerzity a vládní subjekty.

Ovšem to jsme ještě ani my v České republice netušili, že něco takového existuje a že se to stane součástí našich rodin. První narození internetu se slavilo až kolem roku 1990. Přesněji 13.února 1992 je oficiální datum zavedení internetu v ČR.

Samozřejmě neexistovalo jiné připojení, než přes telefonní linku, kterou v této době provozoval Telecom. Připojení bylo velmi drahé a tak mnoho domácností ocenilo, že od roku 1995 se začaly rodit nové a nové společnosti, které rozšířily možnost připojení jak pro běžné rodiny, tak firmy, za dostupné ceny.
země a internet

Mobilní telefon a internet

Pokrok jde neuvěřitelnou rychlostí vpřed a tak dnes mnoho z nás oceňuje připojení přes mobilní zařízení. Což má neuvěřitelnou výhodu. Většina tarifů má připojení k internetu v ceně nějaké nabídky, proto se stává dostupnější pro každého.

Není tak problém v případě problému najít internetovou stránku s možností nabídky řešení vaší situace. Případně vyhledat spoje v dopravě nebo najít jiné řešení. Internet je zkrátka přínosem v každé oblasti našeho života.