Travena

Byznys

Turistika na Moravě


Hledáte jedinečné místo, kam vyrazit a poznat novou krajinu? Pohádková krajina táhlých vinic a historických památek. Mluvíme tu o krásách Jižní Moravy. Na své si tu přijdou milovníci cyklistiky, pro které je tu spousta cyklotras. Menší vzdálenosti i ty dlouhé vedoucí do zahraničí. Vyberou si zkušení cyklisté i vícečlenné rodiny s dětmi. Vhodné i pro milovníky turistiky.

cyklista

Morava skrývá kvalitně značené trasy různých obtížností. Většina vede přes známé historické památky, které stojí za to vidět.

Když se zaměříme na Mikulov, kde nabízíme ubytování ve čtyřhvězdičkovém hotelu, je toho mnoho. Začneme samotným náměstím, které má dodnes zachovalé renesanční domy z první poloviny sedmnáctého století. Na náměstí můžete ještě vidět kašnu, která dříve sloužila jako hlavní zdroj pitné vody pro město a Sousoší Nejsvětější trojice. Je to barokní sloup, někdy nazývaný morovým sloupem.

Dominantou Mikulova je krásný zámek se zámeckou zahradou. V dnešní době slouží jako Regionální muzeum s několika zajímavými expozicemi. Další zajímavostí je Dietrichsteinská hrobka, Kozí Hrádek, který sloužil jako dvoupatrová dělostřelecká věž s ochozem. Byla vybudována na ochranu Mikulova a hlavně zámku.

Nejnavštěvovanější památkou je Svatý kopeček, na který vede křížová cesta. Tato oblast je přírodní rezervací se vzácným porostem rostlina a živočichů. Z kopečku je krásný výhled na město. Rozhodně stojí za to ho vidět. komu by nestačil Mikulov může prozkoumat okolní města Lednice s Lednicko-Valtickým areálem a Valtice. Každé město je něčím specifické a jedinečné.

valtice zamek

Přijeďte obdivovat krajinu a památky. Ubytování v Mikulově je skvělým výchozím bodem pro vaše cesty. Hotel má krásné moderní ubytování ve třech typech pokojů. Nechybí ani dobrá restaurace s letní terasou, wellness centrum se saunovým světem, vinotéka s vinným sklípkem a soukromí pivovar. Náš hotel nabízí vše a budete se u nás cítit dobře. Vítáni jsou i čtyřnozí mazlíčci.