Travena

Byznys

V čem je přínosný taneční tábor pro děti

Koordinace pohybů – pro každého z nás, nejen pro děti, je důležité mít pod kontrolou své tělo tak, aby plnilo naše touhy a přání a ochotně jim naslouchalo. K tomu se taneční tábor pro děti dokonale přibližuje a mohli bychom jej doporučit i dospělým, kdyby nějaké takové letní oddychové „tábory pro dospělé“ existovaly.

Bude vám lépe pracovat mozek a nervová soustava – tanec přispívá k prokrvení mozku a nervů, a když tělu dodáme potřebné živiny kvalitní stravou (žádným fastfoodem), tak si můžeme k tomuto pozitivnímu přístupu jen gratulovat.

malá baletka

Zlepšíte fyzickou kondici a posílíte svaly – to samé se týká svalové hmoty. Taneční pohyb navíc může přispět ke snížení hmotnosti, resp. k odbourávání nahromaděného tělesného tuku. Tancem si také uvolníte do krve endorfiny, což zlepší vaši náladu.

Rozproudíte energii v těle – tanec je spolu s cyklistikou a pěší turistikou druhem pohybové aktivity, která významně přispívá k přirozenému proudění energie v těle, což se někdy vyzdvihuje na webových esoterických zdrojích jako „podpora čaker“. Rozproudit čakry (energii) v těle potřebujeme i kvůli lymfatickému systému, který je propojen s imunitou, a to tedy znamená větší odolnost vůči mimo jiné virovým infekcím. Podobně jako tanec, fungují např. i trampolíny.

víly na louce

Průprava před tanečními – víte, že nám taneční kurzy v dobrém slova smyslu „záviděla“ celá řada zemí ve světě již za socialismu? Měli jsme již tehdy propracovanou síť tradic, která byla dobře známa v každé škole a snad i v každé rodině. Většina studentů se takto dokázala bavit a využívala i této příležitosti k seznámení a mnohdy i k partnerství, které později vedlo k uzavření manželství. Taneční kurzy nebyly jen rutinou a nácvikem tanečních variací, ale skutečnou společenskou událostí. Dětské taneční tábory mohou tuto tradici významně posílit.