Travena

Finance

Život na dluh

Je s podivem kolik lidí si myslí, že lze získat hypotéku, aniž by někdo zkoumal jejich příjmy a výdaje. Představují si, že přijdou do banky nebo do nebankovní společnosti, řeknou: chci tolik a tolik, a druhý den nebo nejlépe ještě týž den, budou mít peníze na účtu. Americká hypotéka bez doložení příjmu FAHD, to není možné získat. Ale je možné ji získat, pokud příjmy doložíte a společnost FAHD uzná, že jste schopni splátky splácet a peníze opravdu můžete mít druhý den na účtu. Dokládat je potřeba jak příjmy, tak i výdaje, to proto, že hypotéka vám může být schválena i při nízkých příjmech, ale vždy tu musí být jistota vaší schopnosti splácet.

peníze

Půjčovat si peníze, to je něco, co někteří lidé dělají běžně a někdo to neudělá za celý život. Pro mě osobně závazek, že musím dodržovat splátkový kalendář je něco nepředstavitelného. Ale taky proto nikdy nebudu mít nové auto a taky jsem nikdy nemusela kupovat byt. Tohle jsou asi dvě situace, na které si lidé půjčují nejběžněji. Málokdo našetří sumu na celý byt, zvlášť při dnešních cenách, které jsou neúměrně vysoké.

dluhy

Půjčovat si na dovolenou nebo na dárky na Vánoce mi připadá hodně rozmařilé, a osobně si raději dovolenou odpustím, nebo si ji udělám levnější tuzemskou třeba pod stanem než si brát půjčku, kterou budu rok splácet, abych si potom vzala další půjčku. Ale jsou lidé, kteří se naučili výhodně žít na dluh. Napůjčují si na všechny strany, auto na leasing, hypotéka na dům, spotřební úvěry a jsou spokojení. Pokud zvládají splácet, tak proč ne, každý má možnost volby, ale protože svými příjmy si může být jistý málokdo a k výpadku příjmu může dojít velmi snadno, já bych klidný spánek neměla. Nečekejte, že vám někdo dá peníze a vy přitom nejste schopní splácet, protože nemáte žádný příjem. Nicméně, máte-li aspoň nějaký příjem, který převyšuje vaše výdaje, můžete hypotéku dostat.