Travena

Byznys

Co by se vám mohlo líbit na YouTube

Videoklipy

YouTube je sociální síť, kam přispívají lidé z celého světa v obrovském rozsahu zájmů. Mimo jiné i tím, že se tu objevují videoklipy známých i méně známých hudebních skupin, ale i některých amatérů, kteří provozují hudební činnost jen tak, pro radost.

hrad Kost

Videoklipy mohou oslovit i více generací najednou a k těm nejpopulárnějším patří hudba osmdesátých a devadesátých let minulého století. Kvůli tomuto hudebnímu žánru také vznikla internetová rádia, kde můžete poslouchat prakticky nonstop hudební skvosty té doby.

Něco jiného je ale poslech hudby, a zcela odlišný rozměr máte u videoklipů. Ty dovedou oslovit mnohem víc, získáte tím přímý vhled do tamní atmosféry, do prostředí, kde tato hudba vznikala, a které se také pro ní stalo inspirací. Videoklipů z této zajímavé epochy je na YouTube mnoho a můžete si je i stáhnout zdarma pomocí YouTube video downloaderu Stahuj videa k sobě na počítač.

kanál YouTube

Záběry z dronu

Chtěli byste se někdy podívat na hrad Kost, do Českého ráje na zříceninu hradu Trosky, na větrnou horu Milešovku, na zámek v Českém Krumlově nebo na hrad Kokořín? Chtěli byste si splout Vltavu či Berounku a nemáte ponětí o tamním prostředí? Byli byste rádi, kdyby vám někdo alespoň naznačil, jak to tam vypadá? Pak stačí zabrousit na YouTube a vyhledat záběry z bezpilotních dronů, které vás rázem do těchto míst přenesou.

Sledovat z výšky historické památky a přírodní krásy je něco zcela odlišného od statických fotografií. Vytvoříte si představu o prostředí v okolí velice rychle a můžete se také pak snadno rozhodnout, kam se na výlet vypravit, a kde to bude stát za to. Výhodou záběrů z dronů je zejména to, že proniknou i tam, kam se nedostane jak lidská noha, tak ani vrtulník nebo sportovní letoun. Dron může prolétat i nízko nad rybníkem či nad řekou, může zamířit těsně nad tovární komín anebo prolétat tři metry nad silnicí a simulovat jízdu autem.