Travena

Nakupování

Co řekne květina?

Květinový dar je poměrně vděčnou možností. Ženy totiž mají květiny velmi rády, některé je dokonce berou velmi vážně. Je třeba mít alespoň základní znalosti o tom, jak správně darování květin provést. Řídí se totiž zaběhlou etiketou, která vyzdvihuje jedinečnost a specifičnost každého druhu, význam má i barva či počet darovaných květů.

Základem je počet. Říká se, že živá osoba by měla mít vždy lichý počet, ale dovoleny jsou i odchylky od tohoto pravidla. Těmi jsou darování přesně toho počtu kytiček, jako je let obdarované osobě.

gift-2965845_960_720

Dalším důležitým ukazatelem je barva, která dokáže evokovat určité lidské vlastnosti. Pokud například chceme vyjádřit pokoru, úctu, skromnost či nevinnost, sáhneme po bílé barvě, v případě přátelství, štěstí či nový začátek volíme žlutou (pozor, někdy je vnímána také jako sebestřednost), oranžová zase evokuje chuť do života, elán, nadšení, důvěru a spokojenost. Růžová vyjadřuje radost a mládí, červená lásku, krásu, energii, sílu a odvahu, modrá otevřenost, klid a mír. Fialová je barva úspěchu, hrdosti a důstojnosti, zelená je symbolem mládí a zdraví.

Další složitostí je tzv. květomluva neboli jazyk květin. Každá druh (a také barva) totiž sděluje určitý povahový rys – rudá růže je opravdová a vášnivá láska, bílá zase věčná láska, růžová evokuje dokonalost a půvab. Červený tulipán sděluje: Věř mi, žlutý zase: Jsi pro mě všechno. Bílá chryzantéma sdělí pravdu, žlutá malou lásku, červená: Miluji tě. Červený karafiát evokuje obdiv a srdce bol, žíhaný řekne: Promiň, že nejsem s tebou a růžový je znakem mateřské lásky.

origami-3802567_960_720

Je vcelku složitý tento proces darování, nezdá se vám? Pokud nechcete přestřelit, vsaďte na květinové přání 3d. To je totiž až nápadně věrné skutečné květině, ale nemusí představovat konkrétní typ květiny, takže se můžete soustředit pouze na barvy a celkový dojem. Radost obdarovaného bude jistě stejná, ne-li větší. Půjde totiž o originální a neokoukanou formu darované květiny.