Travena

Nakupování

Vonné esence do bazénu a vířivky

Vonné esence jsou již mnoho let součástí léčebných lázeňských procedur a lidé je využívají i doma v malých bazénech, vířivkách nebo ve vanové koupeli. Jde o čistě přírodní rostlinné výtažky, které navozují přirozený pocit pohody, uvolnění, anebo naopak stimulují nervový systém a krevní oběh. Velmi tedy záleží na vašem výběru a volbě esencí, které je vhodné vyzkoušet např. v aroma lampách. Někomu mohou vyhovovat citrusové plody, jiný dá přednost vůni borovice, levandule, cedrového dřeva, hřebíčku či skořice.

aromatické oleje

Aromaterapie je velmi obsáhlá věda a chcete-li se jí věnovat více do hloubky, měli byste znát alespoň základní působnost některých aromatických olejů na organismus, a vyplatí se nejprve o nich něco nastudovat. Zalistujte v brožurách a hledejte informace na webových stránkách, kde se prezentují lidé s vlastními poznatky, a kde vám mohou poradit, který olej je dobrý jako masážní, který jako čistě aromatický do koupele, se kterými přípravky uvolníte dýchací cesty, se kterými podpoříte zažívání, očistu organismu a proces regenerace buněk.

aromatický olej kiwi

Pravidla pro využívání vonných esencí

Udělejte si na aromaterapii čas – nemá význam ponořit se do vody s vonnými esencemi na deset minut a pak hned zas spěchat do zaměstnání nebo za sportem. Všechno chce svůj čas a tím spíše i aromaterapeutická procedura. Nejprve byste se měli zklidnit, dopřát si dostatek tekutin, např. bylinkový čaj a dobrou lehčí večeři a teprve odpočatí a s čistou hlavou byste měli vstupovat do teplé lázně.

Dodržujte správné dávkování – důrazně varujeme každého, kdo by chtěl výrazně překračovat doporučená dávkování výrobců a takto experimentovat. Vonné esence do vířivek a bazénů se vyrábí obvykle na bázi aromatických olejů, případně se vyluhují do čistého lihu, a tyto látky by neměly přijít do přímého kontaktu s velkou plochou pokožky v koncentrované podobě. U některých esencí, které jsou velmi ochlazující a stahující, např. eukalyptus, byste si mohli přivodit i kolapsové stavy. Začínejte raději na menších dávkách a případně postupně přidávejte tak, abyste se ve vodě cítili příjemně.