Travena

Nakupování

Dobroty pro mlsné psí jazýčky

Také rádi vašeho pejska odměňujete, ať už je to za dobře odvedený povel, dobrou práci na cvičáku, pro jeho povedené psí kousky nebo prostě jen tak pro radost? Ať už máte pejska malého nebo velkého, u každého byste měli dbát na to, co a kolik mu toho za odměnu dáváte. Může se totiž také stát, že místo aby si váš mazlíček pochutnal, rozbolí ho bříško, a vy, místo abyste ho v dobré víře pochválili, zaděláte mu na nepříjemné zdravotní problémy.

ü  Pejskům, ale ani žádným jiným domácím mazlíčkům, byste neměli v žádném případě dávat dobroty z vašeho stolu. Různé jednohubky s pikantními pomazánkami, mastné brambůrky ani slepované sušenky mají devastující účinek na jejich trávicí ústrojí. Způsobují jim totiž křeče, zácpu, nadýmání a mnoho dalších potíží. Zvířecímu žaludku také škodí cukr a mouka.

ü  Čokoláda je také velkým nebezpečím. Již 100 gramů čokolády toxikuje játra tak moc, že se pejsek musí nechat hospitalizovat.

ü  Pokud váš pejsek i přes veškerou kontrolu sežere něco, co nemá a co mu následně udělá neplechu ve střevech, je potřeba to okamžitě řešit. Pokud má průjem, nasaďte mu dvanáctihodinovou hladovku. Poté mu zkuste opatrně dát uvařenou rýži smíchanou s rozmixovanou mrkví, později zkuste přidat i vařené kuřecí maso bez kůže. Pokud potíže do dvou dnů neodezní, navštivte veterináře.

ü  Každý, kdo mlsá, měl by pečovat o svůj chrup. To neplatí jen u lidí, ale také u zvířat. Svému pejskovi můžete nechat chrup vyčistit, nebo se o něj sami postarejte. Stačí, když mu budete pravidelně podávat speciální žvýkací dobrůtky, které pejskovi důkladně chrup vyčistí a odstraní mu zubní plak i kámen.

ü  Kupujte pejskům kvalitní psí pochoutky. Váš pes může být odměněn opravdu výbornými a zdravými pamlsky. Výběr je dnes maximální, a tak můžete odměňovat různými voňavými, křupavými, sušenými, žvýkacími, měkkými, vitamínovými nebo i dietními pochoutkami rozmanitých tvarů, barev a vůní.