Travena

Byznys

Doosan Bobcat u nás

Kdybychom chtěli jen stručně napsat něco o historii, bude to trošku zmatené. Ale zkusme to.
Takže. Firma Bobcat začala působit už po druhé světové válce v Severní Dakotě. Vlastně ve městě Gwinner založil nějaký pan E. Gideon Melroe svou společnost Melroe Manufacturing Company.
Ale až v roce devatenáct set padesát osm byla zahájena výroba strojů. V roce devadesát pět se tato společnost stala součástí Ingersoll Rand, a ta ji v roce dva tisíce pět prodala korejské firmě Doosan, za necelých pět miliard dolarů.
Bobcat v akci
Firma Doosan byla založena v roce tisíc devět set osmdesát šest v Baeogaji. Abychom to nenatahovali,Doosan prostě koupil Bobcat. A je to.
Tato firma se specializuje na stavební stroje, tedy bagry, nakladače, manipulátory a tak podobně. Samozřejmostí je dodávka náhradních dílů, záruční i pozáruční opravy a péče o zákazníka vůbec.
Převoz stavebního stroje
Hlavní sídlo ve Velké Británii je ve Waterloo, ale jeho pracovníci se pomaličku a nenápadněstěhují k nám do ČR. Byl dokonce jmenován i nový president pro Evropu a tím se stal Gustavo Otero.
Jisté je, nebo se o tom alespoň hodně hovoří, že právě tato firma by měla v Česku investovat hodně velké částky. Přesné záměry se zatím pravděpodobně nahlas nezmiňují, ale lze předpokládat, že to daleko od jejich oboru nebude. Jednoznačně zcela jistě půjde o vylepšení strategie komplexních služeb. A samozřejmě také o optimální řešení čehokoli pro své zákazníky.
Menší stavební stroj
Firma zde již svůj kampus má, a to v Dobříši. Již od roku dva tisíce tři se tam vyrábějí stavební stroje a vyvážejí do celé Evropy. A nejen do Evropy, ale částečněi na blízký východ a do Afriky. V budoucnosti by se měla výroba pohybovat kolem dvaceti osmi tisíce strojů ročně.
Samozřejmě i zde jako jinde se hledí na inovaci a je zde sto třicet inženýrů, kteří se starají o zlepšení všeho možného. Takže pokud sem, tedy do našeho státu míní Doosan Bobcat investovat, zcela jistě ví, co dělá.