Travena

Nakupování

Je neera sirup skutečně dobrý detoxikační přípravek?

Především s nástupem jara přemýšlí mnoho lidí o tom, že by vyzkoušelo nějakou detoxikační kůru. Přeci jen, přes zimu, a především o Vánocích, jsme nejedli příliš zdravě, a tak chceme našim játrům, která se s tím vším musela poprat, ulehčit a očistit je od všech toxinů, které jsme nakumulovali.

K tomuto účelu používáme nejrůznější kůry. Ty se obvykle skládají hlavně z lehkého ovoce a zeleniny, případně i půstu. Můžeme také využít detoxikačních přípravků, jako je například neera sirup. Prý nám má pomoci revitalizovat naše tělo a zbavit jej škodlivých látek.

detox1

To všem zní dobře, a typy na podobné kůry najdeme prakticky v každém ženském časopise. Ovšem jen málokdo se ptá, zda je to skutečně účinné. Opravdu nám tyto procesy pomohou zbavit naše tělo nahromaděných škodlivin?

Pravdou je, že nikoliv. Játra ani žádný jiný orgán totiž škodlivé látky neskladují. To by koneckonců bylo kontraproduktivní. Ani je nevypouští ve větším množství poté, co se nahromadí. Tento postup by totiž představoval velké riziko, že se tyto látky dostanou do jiných orgánů, a tedy i vyšší možnost onemocnění. A to je značná evoluční nevýhoda.

mungo2

Proto se naše tělo zbavuje škodlivin hned poté, co je separuje z krve či potravy. Nenechává si je, nýbrž je okamžitě posílá do vylučovacího systému, kde jsou následně z těla vypuzeny jako součást stolice či moči.

Když je to ale takhle, proč tedy lidé tvrdí, že jim je po těchto kůrách lépe? Jednoduše proto, že naše tělo snáze stráví lehčí stravu. Na její zpracování tedy vynaloží méně energie, kterou pak může použít na jiné věci. A zapomenout nesmíme ani na placebo efekt, který je i zde poměrně velký.

O naše tělo je tedy třeba pečovat po celý rok. A pokud chceme našim játrům skutečně pomoci, pak toho dosáhneme nejlépe tím, že budeme jíst zdravou, vyváženou stravu, a to po celý rok. Věřte, že se vám pak odmění.