Travena

Nakupování

Rtěnka – atribut ženskosti

S rtěnkou je potřeba umět zacházet. Může to být pouze doplněk, ale často je také hlavním prvkem líčení.

·         Jak používat rtěnku?

·         Módní barva rtěnky – vyberte si ji opatrně

Mnoho žen má problém s dokonalým malováním rtů, takže si vybírají nahé rtěnky velmi módní, ale zároveň vyžadující méně dovedností než ty v tmavých jasných barvách. Světle růžové, světle hnědé a béžové odstíny rtěnky se mísí s přirozenou barvou rtů a jejich obrysem, díky čemuž není přesný make-up zapotřebí.
namalovaná ústa

Jak používat rtěnku?

Není obtížné malovat rty, ale vyžaduje to píli a nácvik. Dámy, které dávají přednost výrazným rtěnkovým barvám, by to měly cvičit hodně – rtěnky v tmavých barvách, např. červená, růžová, tmavě modrá nebo fialová, neodpouštějí chyby.

Při nanášení make-upu na rty je vhodné používat podklad v barvě podobné rtěnce. Podklad umožňuje dokonalé kontury rtů a nastavuje okraj rtěnky. Začnete konturovat ve středu horního rtu. Po jeho obrysu postupujte směrem ven, nejprve sledováním střední části úst a nakonec koutky. Obrys dolního rtu je o něco snazší. Neexistuje žádná osvědčená metoda – některé dámy začínají od koutků, směřují ke středu rtu, jiné začínají od středu, podobně jako na konturování horního rtu.

Po aplikaci kontury rtů můžete přistoupit k použití rtěnky. Stojí za dělat to štětcem, protože vám umožní aplikovat optimální množství rtěnky a zároveň ji dokonale rozprostřít. Začněte nanášet rtěnku z koutků rtů a směřujte do středu. Přebytečná rtěnka by měla být otištěna na látkovou bavlněnou podložku.
žena si prohlíží rtěnku

Módní barva rtěnky – vyberte si ji opatrně

Rtěnka může krásně dokončit make-up nebo ho může úplně zkazit. Účinek závisí nejen na tom, zda víte, jak používat rtěnku a jak tyto znalosti využít v praxi, ale také na zvolené barvě. V této sezóně jsou v módě všechny odstíny červené a nahé – béžové, hnědé a růžové – ty vždy považovány za módní barvu rtěnky. Překvapením jsou jemné barvy – broskev a mírně oranžová.