Travena

Nakupování

Máme rádi léto

Především jej mají rádi děti. Nebudeme zlí a nebudeme tvrdit, že je to jen kvůli letním prázdninám, i když ono na tom asi něco bude. Ale mají ho rádi i další lidé. Možná jako já, jen z toho důvodu, že není třeba se neustále oblékat a můžete ven v tom co je po ruce.

Největší část letního volna se většinou tráví u vody. Na horách také, ale ty dominují spíše v zimě, v létě jsou to spíše rybníky a jezera.
Ne všichni jsou však nuceni vodu vyhledat jen tam. Někteří si spočítali, že je to přijde levněji když si pořídí vlastní bazén a mají pravdu. Je už pak jedno, zda si pořídili jen ten malý s nafukovací manžetou, nebo velký a rovnou zapuštěný do země jako na obrázku.

bazén

Nezáleží kolik je v bazénu vody, když se pak budeme bavit o jen o její čistotě. Ta se musí hlídat, a to v jednom kuse, jinak je z ní za chvíli odporná břečka kam by se ani prasátko nechtělo dostat. Proč to? Má to více vlivů, jednak tam špínu zanášíme my sami a jednak nám pomáhá vítr, který navane prach na hladinu a ten pak klesá ke dnu. A zde vzniká největší problém.

Tento drobný skoro mikro prach se usazuje na dně a když ráno do bazénu vlezeme, rozvíří se a voda se začne kalit. Filtrace sama o sobě není všemocná. A popadnout hadr na holi a dno bazénu vysmýčit také dobře nelze. Možná na hadru něco ulpí, ale zbytek se tím jen rozvíří a je to všechno opět špatně. Proto je dobré koupit si bazénový vysavač. Ten s tím zatočí raz dva. Popojíždí po dně a tento drobný prach nasaje, skoro stejně jako normální obyčejný vysavač.

v bazénu

Je jen na vás, jaký si koupíte. Můžete mít laciný ruční strojek, který na malé bazény stačí. Ovšem, je s ním práce. Pak můžete mít poloautomat, nebo zcela automatický stroj, kde vše navolíte a pak už je jen jednou za čas musíte vyčistit. Vše ostatní dělá tento malý robot sám a sám. Dá se říci, že je to prostě pomocník k nezaplacení.