Travena

Nakupování

Nakupování přes internet nebo v kamenných obchodech?

Nejsnazší je nakupování přes internet. Nemusíte se nikde prodírat davy lidí, ale můžete klidně jen ležet v posteli nebo na gauči hezky doma v pohodlí. Taky nemusíte čekat dlouhou frontu na placení, ale můžete zaplatit v pár vteřinách přes bankovní účet na internetu, nebo pokud máte strach, tak samozřejmě později i hotově na dobírku. Samotný nákup je tedy mnohem rychlejší, ale zase musíte počkat, než Vám daná věc přijde, takže pokud něco sháníte opravdu rychle a máte tu možnost si zajít do obchodu, tak to pro Vás bude lepší.
Na internetových e-shopech zase ale kolikrát bývá mnohem větší výběr než v kamenných obchodech. Když jde například o velikost, v kamenných obchodech bývají velikosti často prohrabané a vybrané, zato na internetu jich mají zásoby.
obchodní dům


Samozřejmě to ale má i nějaké nevýhody. Když jde o oblečení, přes internet si ho nevyzkoušíte. Nebo když jde o barvu, na monitoru se může zdát zkreslená. Stalo se mi, že jsem si objednala šaty ve světle modré, ale došly mi spíš takové až zelené. Nebo si myslíte, že si objednáváte černý kousek, a on je přitom tmavě modrý. Sice každá věc má nějaký popisek, kde se zmiňuje i barva, ale ne vždy to sedí.
nakupování přes internet
Stejně tak hlavně u oblečení je riskantní materiál. Ten v často v popisku ani neuvedou, nebo i když uvedou, tak Vás může hodně zklamat. Přece jenom na kamenné pobočce si to můžete osahat.
Někdy ale nemáte právě ten obchod, který nabízí výrobek, po kterém toužíte, v tom případě se zase vyplatí jít na internet a zkusit hledat tam.
A nejen že na internetu mají kolikrát větší výběr, někdy tam mají i lepší ceny. To už se mi taky stalo, že jsem si něco koupila a pak mi najednou začaly vyskakovat reklamy se slevami na právě tu věc, akorát na internetu.

Za mě je tedy lepší i přes pár nevýhod, nakupovat na internetu, anebo je aspoň lepší, se na pár e-shopů podívat, předtím než zajdete do kamenného obchodu.