Travena

Nakupování

Pouzdrové šaty

Tento typ šatů by měla mít ve svém šatníku každá žena – od těch teprve dospívajících, až po ženy zralé. Klasický a elegantní pouzdrový střih byl vždy řazen k serióznímu outfitu, který se hodí do společnosti, a to k odpolednímu i večernímu použití. Anebo v zaměstnání, kde je požadován dress code, jsou pouzdrové šaty optimálním řešením. Mají jednoduchý, leč precizní střih, který je ovšem podpořen kvalitní látkou a společně dokáží zdůraznit smyslné ženské křivky a podtrhnout půvab a krásu ženské postavy. A obzvláště tehdy, jsou-li šaty doplněny lodičkami na vysokém podpatku a neodmyslitelným psaníčkem (tedy kabelkou). Žena v takovém oblečení bude přitažlivá a ozdobou každé společnosti.

Elegantni-pouzdrove-saty-ke-kolenum-s-malym-vystrihem-ruzove-S-237-PK         

Pouzdrových šatů se nemusí bát ani ženy plnějších postav. Jen je zapotřebí zvolit správnou velikost. V žádném případě nesmíte mít šaty obepnuté tak, aby zdůrazňovaly problematické partie. Naopak volte šaty volnější, možná i o číslo větší – je lepší přes ně uvázat volně pásek, než aby byly těsné. V dnešních látkách je obvykle použitý elastan, a výrobce uvádí, že se na vás výrobek dostatečně roztáhne – ovšem příliš vás při tom obepne a prozradí o vašem těle každý detail. Proto vybírejte materiály bez elastanu a dalších elastických příměsí. Vězte, že volnější rovný střih vám bude slušet lépe. Kvalitní střih, látka a správná velikost pouzdrových šatů dokáží přikrýt mnohé nedokonalosti vašeho těla a naopak vyzdvihnout jeho přednosti.

_vyr_3322kratke-modre-pouzdrove-spolecenske-saty-linda-m

Klasické pouzdrové šaty mívaly krátký rukáv, kulatý výstřih a délku ke kolenům. Současná móda je poněkud benevolentnější – některé „pouzdrovky“ se již trošku podobají koktejlovým šatům. Délka je povolena ke kolenům, pod kolena, ale i nad ně, výstřihy mohou být i hlubší a do V, šaty bývají bez rukávů a jsou zdobeny různými prvky – odhalená ramena, stahovací průvlek v pase, střih Carmen s holými pažemi, apod.

Chcete-li mít šaty na všechny příležitosti, rozhodně si pořiďte klasické šaty pouzdrové https://www.mlada-moda.cz/damska-moda/saty/filter/shear_type/pouzdrove.

4.3/5 - (3 votes)