Travena

Dům

Venku to začíná

Co zaujme kolemjdoucího první na Vašem obydlí? Dokonalé vnitřní vybavení, špičková elektronika, nejmodernější zabezpečovací systém? Asi těžko. V první chvíli ho zaujme jak stavba samotná, tak samozřejmě okolí domu. Často právě naši zahradu zanedbáváme. Necháme tady vše, ať si žije vlastním životem, rostliny se nekontrolovatelně rozrůstají, kam nemají, živé ploty si na nůžky už ani nepamatují. Jezírko na zahradě o vhodných vodních biotopech pouze sní a fasáda na obydlí? No hrůza! A co teprve ploty a zídky? Ty pamatují s trochou nadsázky snad první republiku!

design v zahradě

Trochu péče

Nejenom interiér, ale i exteriér zasluhuje pozornost a péči majitele! Zasluhuje přiložit ruku k dílu, nebo raději požádat o pomoc odborníka. Dopřát keřům, záhonům, jezírkům, co jejich jest. Pokud vlastníte bazén, je to kapitola sama o sobě. To, že skončila koupací sezóna, neznamená, že máte hotovo! Bazén potřebuje připravit na zimu, potřebuje vhodnou chemii, potřebuje péči a regeneraci! Celé léto sloužil, teď chce zaslouženou odměnu! Uvidíte, na jaře budete startovat do nové letní sezóny daleko snadněji a jednodušeji!

A co zahradníci?

Pokud vlastníte a využíváte skleník, sami víte, co je potřeba. Nebo nevíte? Po sklizni posledních výpěstků je potřeba skleník vyklidit, vyčistit od zbytků rostlin, nakypřit zeminu, pomoct jí vhodným hnojivem do půdy, prostě postarat se o komfortní zazimování. To samé platí i o záhonech na zahradě, či v okolí domu. Jen tak se na jaře vyhnete různým karambolům v podobě napadení jarních rostlin plísněmi a různými škůdci.
plot u domu

Plot jako vizitka

Přesně tak, pokud kladete důraz na oplocení nemovitosti, je to více než v pořádku! Pomineme-li stránku bezpečností, pak estetickou rozhodně nemůžeme. Dnes již klasické dřevěné verze, stále více vytlačují kovové ploty, či zídky z designového kamene. Tak, jako tak, pokud se stavebníkovi podaří dokonale skloubit například kamennou podezdívku s kovem, je to vždy pro kolemjdoucí pozitivní zážitek!