Travena

Nakupování

Vozík pro můj život

Je smutné, že ročně u nás vozíčkářů přibývá čím dál více. Nabídka invalidních vozíků je v současné době velká, na některé pojišťovny poskytují dotace.

Starší občané, převážně v důchodovém věku, lidé s tělesným postižením v jakémkoliv věku, tak pro svůj pohyb potřebují často stabilní oporu při chůzi, při které člověk s jejich pomocí udrží rovnováhu a má tak jistotu, že nespadne. Chodítka, která těmto lidem dokážou usnadnit pohyb, jsou s kolečky nebo čtyřbodová.

Společnost Technology and life, která má svou prodejnu, na svých webových stránkách nabízí velký výběr vozíků pro život, kde si můžete vybrat chodítko nebo invalidní vozík, který Vám bude po všech stránkách vyhovovat. Měli byste si ho vybrat podle toho, kde a jak ho budete využívat.

V jejich nabídce jsou chodítka a elektrické vozíky vyrobené podle nejnovějších technologií. Jsou pohodlné, variabilní a hlavně bezpečné. Kromě bohaté nabídky sortimentu, který je určený jak pro jednotlivé občany, tak pro domovy důchodců, sanatoria, lázně apod.

Na webových stránkách vozikyprozivot.cz, si můžete přečíst i různé rady, které Vám dokážou usnadnit nejenom výběr zdravotní pomůcky, ale i pomoc s vyřízením žádosti pro proplacení konkrétní kompenzační pomůcky.

Sortiment chodítek všech typů pro seniory a postižené občany plně hradí zdravotní pojišťovna. Hradí též i doplňky, jako jsou sedáky, brzdy nebo různé opěrky.

chodítko pro seniory

Ale pokud si někdo přeje invalidní elektrický vozík s větší rychlostí alespoň 8 – 10 km /hod., tak ty si musíte pořídit jen ze svých peněz. Pokud někdo nemá na elektrický invalidní vozík dostatek financí, musí se smířit s takovým, který zdravotní pojišťovny podle zákona mohou proplatit.

Stručné vysvětlení k získání elektrického invalidního vozíku hrazeného zdravotní pojišťovnou:

vozík pro život

Elektrické invalidní vozíky s maximální rychlostí 6 km/hod. jsou podle zákona zařazeny jako kompenzační pomůcky. A na tyto peníze od pojišťovny získáte. Co je dobré si uvědomit, pokud získáte elektrický invalidní vozík, který Vám bude hradit zdravotní pojišťovna, budete ho mít pouze zapůjčený. Dále byste měli vědět, že tato kompenzační pomůcka je určena pouze pro imobilní občany, kteří splňují určitá kritéria.