Travena

Dům

Novostavba rodinného domu nebo koupě domu?

Pokud je něco, na co musí mít člověk našetřeno, protože bez toho to rozhodně nepůjde, pak je to na novostavbu rodinného domu. Bohužel stavební materiál je dnes velmi drahý a jen málokdo si jej může dovolit, což lze považovat za velké mínus. Právě z toho důvodu se mnoho lidí rozhodlo zainvestovat spíše do již stojících domů, které mají i 50 a více let. I u takového domu je ale potřeba počítat s tím, že vás rozhodně rekonstrukce nemine.

Při dnešních cenách rodinných domů a to i těch, které mají přes 50 let, stojí za zvážení, zda si nevzít půjčku a nejít raději do novostavby, protože i takové domy se blíží několika miliónů korun. Sami se můžete podívat například na internet, kde celou řadu inzerátů najdete.

stará vila

Nyní je ideální doba pro prodej, ale je otázkou, zda je ideální doba pro koupi. Člověk si může koupit něco, o čem si bude myslet, že s tím nebude žádný problém a ve výsledku může být opak pravdou.

Jestliže i vy zrovna stojíte před rozhodnutím, zda jít do novostavby nebo si nějaký ten domeček koupit, měli byste se nad tím pořádně zamyslet.

vstup do domu

Je ale velmi pravděpodobné, že dojdete k názoru, že bude lepší jít do novostavby, protože i přesto, že vás vyjde draho, budete mít jistotu, že vše bude naprosto perfektní a budete vědět, kde se co dělalo nebo nedělalo. Pokud si člověk koupí zrekonstruovaný starý dům, jen velmi těžko budete vědět, co se rekonstrukcí zakrylo. V případě stavby nového domu budete vědět vše a něco takového je velmi důležité.

Neváhejte proto a jděte i vy raději do novostavby, než do koupě již stojícího domu. Stojí za to si vzít hypotéku a mít něco, o čem víte, kde co máte a jak se daný dům dělal. Jeden nikdy neví, co všechno jej může v případě starého domu potkat. Mohou to být nepříjemnosti v podobě výměny celé elektřiny, střechy apod. U starých domů opravdu jeden neví, s čím se může setkat.

Zkuste si i vy něco takového promyslet, protože máte na výběr.