Travena

Společnost

Společnost, ve které se děti pohybují, má na ně vliv

Myslíte si, že společnost nemá vliv na člověka? Má mnohem větší vliv, než si myslíte. Nejen na dospělé osoby, ale také na děti.

Možná, že než šlo vaše dítě do školky, bylo vám otevřené, nemělo problém si s vámi popovídat apod., ale jakmile začalo chodit do školky, vše se změnilo. Začalo být najednou uzavřené, přestalo si s vámi povídat. Na něco takového má opravdu velký vliv právě společnost. V tomto případě společnost dětí.

malé dítě

Bohužel mnohé děti jsou opravdu velmi zlé, co se týká charakteru, a nedělají si žádné servítky. Už v útlém věku se děti mohou setkat s posměšky nebo šikanou. Možná to je také ten důvod, proč někteří rodiče nedávají své dítě do školky, ale snaží se jej dát rovnou až do školy. Bohužel ani ve škole ale dítě šikaně a posměškům neuteče. I tady se s tím mohou setkat.

Otázkou je, jestli je dobře dítě nedávat do školky. Právě ve školce si dítě může zvyknout na děti, se kterými poté bude chodit do školy a tím pádem se mu bude ve škole alespoň ze začátku dobře fungovat, jelikož zde bude mít někoho, koho už někdy viděl a s kým se bavil.

malá dívka

Společnost může ovlivnit mnohé. Bohužel mnohdy k horšímu, než k lepšímu. Pokud zjistíte, že se vašemu dítěti někdo posmívá nebo jej šikanuje, měli byste s tím něco dělat. Můžete zkusit zajít do školy a domluvit učitelkám, aby dítě pohlídaly, nebo se spojit přímo s rodiči dítěte a zkusit se o tom s nimi pobavit. Nikdo rád neslyší, že jeho dítě někoho šikanuje, takže rozhodně nemějte obavy, že by s tím daní rodiče nic neudělali. Jistě udělají.

Vše se dá nějakým způsobem vyřešit, ale je jasné, že vaše dítě už nikdy nebude takové, jako předtím, protože získá negativní zkušenost, která jej ovlivní. Bohužel je mnoho věcí, které mohou ovlivnit nejen naše, ale i dětské myšlení. Na nás je, abychom s našimi dětmi mluvili a podporovali je. Jen tak jim můžeme pomoci.