Travena

Společnost

Zajímavá společnost

Pamatuji si na společnost mojí babičky a dědečka, co žili na vesnici, kde bylo opravdu mnoho lidí v jejich věku, a tak si velmi všichni perfektně rozuměli a taky si pamatuji na ty časy, kdy jsem za nimi se svojí malou sestrou jezdila. Se sestrou jsme jezdili autobusem. A protože naše babička moc ráda pekla a vařila různá sladká jídla, tak jsme si tam vždycky moc pochutnali. A taky nás bavilo být ve společnosti jejich kamarádek. I když to byly kamarádky, které měly věk okolo 60 let tak jsme si i tak velmi dobře rozuměli.

I online společnost je prima.

Teď myslím, že ony se s námi taky bavily docela dobře. Podle mého názoru každý starý člověk má rád společnost malých dětí, protože je to vrací v čase. Moc ráda jsem poslouchala příběhy těch starých lidí, kteří prožili pěkné dětství. No, tedy pěkné dětství. Občas jsem se taky dozvěděla, že ne všechno dětství bylo tak dokonalé, jak jsem si myslela. Moje představa o dětství byla vždycky perfektní. Myslela jsem si, že společnost v dětství byla vždycky krásná a hravá. Občas si pamatuji na jeden příběh jedné paní, která mi řekla, že její dětství nebylo moc pěkné a žila ve společnosti pouze dospělých lidí, protože sourozence žádné neměla.

Máte rádi pozitivní společnost?

Takže se prý jenom nudila a byla smutná. Já můžu říct, že jsem v dobré společnosti. Mám sestru i staršího bratra, takže si pěkně rozumíme. Například si rozumím i se svojí sousedkou, která je o 10 let starší než já. Alespoň si předáváme své životní zkušenosti. Tedy alespoň ona mě, protože je starší. Nicméně ale společnost záleží na každém z nás, v jakých kruzích se pohybujeme. A jaké společnosti vy dáváte nejvíce přednost? Myslím, že to záleží na každém a taky hlavně na tom, v jaké společnosti žijeme a kde vyrůstáme. Ale taky záleží i na tom, jak se cítíme v dané společnosti my. Taky nedám dopustit na pěknou a příjemnou společnost mé rodiny, na které si dávám záleže. Rodinnou společnost mám velmi ráda a vážím si jí.